پس‌کوچه
All platforms
برو به محتوای اصلی
Category: آموزش

راه‌های عبور از فیلتر توییتر برای اندرویدی‌ها

راهنمای دور زدن فیلترینگ توییتر با استفاده از فیلترشکن و پراکسی برای اندرویدی‌ها

عبور از فیلتر توییتر بحث تازه‌ای نیست. اما در شرایط کنونی و با وجود سانسور گسترده از طرف سیستم ایران که هر روز گریبان یکی از فیلترشکن‌ها را می‌گیرد، تیم پس‌کوچه به شما پیشنهاد می‌کند که همیشه راه‌های مختلفی برای عبور از فیلترینگ را درنظر داشته باشید. پس‌کوچه به عنوان تنها بازارچه‌ی مخصوص دانلود فیلترشکن، با وجود این شرایط نیاز به متنوع کردن فهرست فیلترشکن‌های خود را بیش از پیش احساس می‌کند.

ما هم‌چنین در حال بررسی راه‌هایی برای رفع مشکل پراکسی‌های توییتر هستیم و امیدواریم که به زودی بتوانیم راه‌حل‌های بیشتری غیر از آنچه در ادامه می‌آید به کاربران توییتر ارائه دهیم. چرا که باور داریم «همیشه راهی هست»

ما در حال حاضر به کاربران اندروید راه‌های زیر را برای دور زدنِ فیلتر توییتر پیشنهاد می‌کنیم. تمامی این اپلیکیشن‌ها از طریق وبسایت، اپلیکیشن اندروید، روبات تلگرام و سرویس ایمیلی پس‌کوچه قابل دریافت هستند.

۱. استفاده از برنامه Intra

اپلیکیشنِ Intra شما را در مقابل فیلترینگ از طریقِ اسم دامین (Domain) محافظت می‌کند. این کار باعث می‌شود که شرکت سرویس‌دهنده‌ی اینترنت شما (ISP) متوجه نشود که از چه وبسایتی بازدید کرده‌اید و در نتیجه قادر نخواهد بود که دسترسی شما به آن را متوقف کند. از این اپلیکیشن به راحتی می‌توانید برای عبور از فیلترینگ توییتر استفاده کنید.

برای دریافت Intra یکی از راه‌های زیر را امتحان کنید:‌

  • یک ایمیل خالی به intra-android@paskoocheh.com بزنید.

  • با کلیک کردن بر روی این لینک شما به طور مستقیم به روبات تلگرام پس‌کوچه رفته و برای دریافت Intra فقط کافی است تا بر روی دکمه‌ی Start کلیک کنید.

  • این اپلیکیشن هم‌چنین از طریق این لینک https://paskoocheh.com/tools/120/android.html قابل دریافت است.

۲. استفاده از فیلترشکن‌

اگر قصد شما فقط عبور از فیلترینگ توییتر است به شما پیشنهاد می‌دهیم که به سراغ بعضی فیلترشکن‌ها مانند فیلترشکن سایفون، اوربات و Tunsafe بروید. این فیلترشکن‌ها به شما اجازه می‌دهند تا اپلیکیشن‌های موردنظر خود را هم‌چون توییتر برای عبور از تونلِ وی‌پی‌ان آن‌ها انتخاب کنید. این قابلیت به خصوص در ایران برای فیلترشکن‌ها ویژگی مهمی محسوب می‌شود. این نوع فیلترشکن‌ها، چه برای کسانی که محدودیت حجم اینترنت دارند و مایل به استفاده کم‌تری از این حجم هستند و چه برای کسانی که نیاز به دسترسی به وبسایت‌هایی دارند که تنها با آی‌پی ایران در دسترس‌اند، مناسب هستند. در راهنمای موجود در این لینک https://paskoocheh.com/blog/posts/2018-11-28-vpn-excluded-apps.html به چگونگی تنظیم کردن این توانایی در فیلترشکن‌های موجود در پس‌کوچه با این قابلیت پرداخته‌ایم.

۳. استفاده از« پس‌کوچه پراکسی» مخصوص توییتر

«پس‌کوچه پراکسی» توسط تیم پس‌کوچه تنظیم شده است و برای دریافت و استفاده از آن می‌توانید راه‌های زیر را امتحان کنید:

ما هم‌چنین چندی پیش، راهنمای مفصلی برای استفاده از «پس‌کوچه پراکسی» مخصوص توییتر در سیستم‌عامل‌های مختلف را نوشته‌ایم.

۴. استفاده از اپلیکیشن Electron proxy

اپلیکیشنِ «الکترون پراکسی» (Electron Proxy) مخصوص اندروید ساخته شده است. کار این اپلیکیشن عبور اتصال شما از طریق پراکسی است. به این صورت که یک پراکسی محلی در اندروید ساخته و اتصال شما را از آن پراکسی محلی به صورت تونل عبور می‌دهد. تنظیمات پراکسی اعمال شده توسط «الکترون پراکسی» به شما کمک می‌کند تا به توییتر (Twitter) و تلگرام ایکس (TelegramX) دسترسی پیدا کنید.

برای دریافت این اپلیکیشن از پس‌کوچه، یکی از راه‌های زیر را امتحان کنید.

  • یک ایمیل خالی electronproxy-android@paskoocheh.com بزنید.

  • با کلیک کردن بر روی این لینک شما به طور مستقیم به روبات تلگرام پس‌کوچه رفته و برای دریافت «الکترون پراکسی» فقط کافی است تا بر روی دکمه‌ی Start کلیک کنید.

  • این اپلیکیشن هم‌چنین از طریق این لینک https://paskoocheh.com/tools/121/android.html قابل دریافت است.

راهنمای دسترسی به «الکترون پراکسی»

پس از دانلود و اجرای این برنامه، همانند تصویر زیر به تنظیمات پراکسی در اپلیکیشن توییتر بروید و عددهای زیر را در قسمت Proxy Host و Proxy Port وارد کنید.

  • Proxy Host: 127.0.0.1

  • Port: 6969

پیشنهاد‌ها و انتقادات خود را از طریق شبکه‌های اجتماعی پس‌کوچه با ما در میان بگذارید.

❤️ تیم پس‌کوچه

اپ اندروید پس‌کوچه را دانلود کنید

دانلود
بازگشت به بالا