پس‌کوچه
All platforms
برو به محتوای اصلی

فیلترشکن Peach VPN؛ ابهامات فراوان، نقص‌های امنیتی!

فیلترشکن Peach VPN، یکی از ابزارهایی است که این روزها کاربران ایرانی از آن برای دسترسی آزاد به اینترنت و دور زدن سانسور استفاده می‌کنند. در این نوشتار پس‌کوچه سعی دارد با تجزیه و تحلیل سند حریم خصوصی، سطح دسترسی‌ و میزان شفافیت این وی‌پی‌ان، به تضادهای مهم و نگرانی‌های امنیتی را که کاربران باید از آن آگاه باشند، اشاره کند.

ارزیابی پس‌کوچه

 • سند حریم خصوصی: مبهم و غیرشفاف
 • محل فعالیت: نامعلوم
 • کد منبع: باز نیست
 • وب‌سایت رسمی: ندارد
 • آدرس ایمیل: tlsvpndev@gmail.com
 • آخرین به‌روزرسانی: ۲۳ ژانویه ۲۰۲۴

سطح دسترسی

 • مشاهده وضعیت و شناسه گوشی
 • امکان تغییر یا حذف محتوای فضای مشترک حافظه
 • مشاهده اتصالات وای‌فای
 • اجرا هنگام راه اندازی دستگاه
 • دسترسی کامل به شبکه و امکان تغییر اتصالات شبکه
 • کنترل وضعیت لرزش
 • جلوگیری از حالت استراحت دستگاه

در عصر دیجیتال، جایی که نقض حریم خصوصی و تهدیدات سایبری روزمره در حال افزایش است، انتخاب یک وی‌پی‌ان می تواند به‌طور قابل توجهی بر امنیت دیجیتال و حریم خصوصی افراد تاثیر بگذارد.

فیلترشکن Peach VPN، یکی از ابزارهایی است که این روزها کاربران ایرانی از آن برای دسترسی آزاد به اینترنت و دور زدن سانسور استفاده می‌کنند. در این نوشتار پس‌کوچه سعی دارد با تجزیه و تحلیل سند حریم خصوصی، سطح دسترسی‌ و میزان شفافیت این وی‌پی‌ان، به تضادهای مهم و نگرانی‌های امنیتی را که کاربران باید از آن آگاه باشند، اشاره کند.

یکی از جنبه‌های مهم که به سرعت پیش چشم ما قرار می‌گیرد، یک تناقض و ابهام آشکار در سند حریم خصوصی است، ارجاع به نام «EasyVPN» به جای خود Peach VPN است. این تناقض نه تنها کاربران را سردرگم می‌کند، بلکه صحت و سقم ادعاهای مطرح شده در سند حریم خصوصی ارائه شده توسط این سرویس را نیز مورد تردید قرار می‌دهد.

همچنین این مورد را می‌توان گفت که احتمالا Peach VPN از یک چارچوب حریم خصوصی عمومی، احتمالاً قدیمی یا نامربوط استفاده می‌کند که می تواند به طور قابل‌توجهی اعتماد کاربر و اعتبار تضمین‌های حریم خصوصی آن را تضعیف کند.

سند حریم خصوصی این سرویس یک تناقض آشکار دیگر را نشان می دهد. در حالی که ادعای حفظ حریم خصوصی کاربر مطرح می‌شود، مجوزهای گسترده‌ای که به آن نیاز دارد، داستان متفاوتی را بیان می‌کند.

این مجوزها به‌طور بالقوه می توانند برای نظارت بر کاربران، دست‌کاری داده‌های آن‌ها و حتی قرار دادن آن‌ها در معرض تهدیدات سایبری مورد سوءاستفاده قرار گیرند. عدم شفافیت در مورد محل فعالیت شرکت، همراه با نداشتن یک وب‌سایت رسمی و ارتباط از طریق یک آدرس ساده جیمیل، سوالاتی را در مورد شفافیت و پاسخگویی Peach VPN ایجاد می کند.

علاوه بر این، باز نبودن کد منبع نرم‌افزار یک هشدار برای کاربران و کارشناسان امنیتی است. ابزارهای متن‌باز در معرض بررسی دقیق امنیتی هستند که می‌تواند به شناسایی و اصلاح آسیب‌پذیری‌ها کمک کند. ماهیت بسته و مشکوک این سرویس کاربران را در مورد عملکرد برنامه و امنیت داده‌هایشان در تردید قرار می‌دهد. سطح دسترسی گسترده ومجوزهای غیرضروری مثل امکان تغییر یا حذف محتوای فضای حافظه، مشاهده وضعیت و شناسه گوشی و دسترسی به تمام اتصالات شبکه نیز می تواند به برنامه اجازه دهد تا از داده‌های مهم کاربر استفاده‌های غیرمعمول کند و آن‌ها را در معرض خطر قرار دهد.

یکی از مهم‌ترین مؤلفه‌های سند حریم حریم خصوصی یک وی‌پی‌ان رویکرد آن به اشتراک‌گذاری داده کاربران است. مستندات مبهم و غیرشفاف حریم خصوصی Peach VPN کاربران را در مورد اینکه آیا اطلاعات آن‌ها ممکن است با اشخاص ثالث به اشتراک گذاشته شود، تحت چه شرایطی و برای چه اهدافی و همچین امکان فروش یا توزیع غیرمجاز داده‌ها، در یک فضای ناامن قرار می‌دهد.

نتیجه گیری

با توجه به نگرانی‌های حیاتی امنیتی در مورد حفظ حریم خصوصی، از ارجاع مبهم به EasyVPN گرفته تا مجوزهای گسترده و سیاست‌های مبهم به‌اشتراک‌گذاری داده و راه‌های نامشخص برای کنترل داده‌های کاربر و همچنین نبودن اطلاعات کافی در مورد سازندگان اپلیکیشن، به کاربران توصیه می‌شود از این سرویس استفاده نکنند.

بررسی و انتخاب فیلترشکن‌هایی که شفاف، پاسخگو و دارای سابقه اثبات شده در حفاظت از حریم خصوصی کاربران باشند، ضروری است. کاربران باید این عوامل را به در نظر بگیرند و به دنبال جایگزین‌هایی باشند که با بالاترین استانداردهای حفظ حریم خصوصی و امنیت همسو باشد.

اپ اندروید پس‌کوچه را دانلود کنید

دانلود
بازگشت به بالا