برو به محتوای اصلی پس‌کوچه
دانلود پس‌کوچه

شرایط استفاده و حریم خصوصی

حریم شخصی شما برای تیم اصل۱۹ بسیارمهم است. ما تمام تلاش خود را برای حفظ امنیت اطلاعاتی که شما حین استفاده از پس‌کوچه تولید می‌کنید و از طریق سرویس‌های ما جمع آوری می‌شوند انجام می‌دهیم. برای اطمینان امنیت پس‌کوچه توسط یک شرکت خصوصی و مستقل مورد بررسی ممیزی امنیت فناوری اطلاعات قرار گرفته و آزمایش نفوذپذیری را پس از اعمال تغییرات و راهکارهای پیشنهادی با موفقیت پشت سر گذاشته است. کد پس‌کوچه و سرویس‌های جانبی به صورت یک پروژه متن‌باز برای بررسی عموم قابل دسترس است.

ادامه استفاده شما از پس‌کوچه به معنای موافقت‌تان با موارد ذکر شده خواهد بود. با توجه به اینکه پس‌کوچه یک سامانه جدید و در حال توسعه است، شرایط استفاده از آن ممکن است تغییر پیدا کند و موارد جدیدی به آن اضافه شود. در این صورت، این صفحه به‌روز خواهد شد. تداوم استفاده شما به معنای موافقت‌تان با آخرین نسخه شرایط استفاده و حریم خصوصی پس‌کوچه است. حفظ حریم خصوصی کاربران برای پس‌کوچه بسیار مهم است و ما همواره در این راستا تلاش می‌کنیم.

تمام برنامه‌های موجود در پس‌کوچه در سرورهای خارج از ایران نگهداری می‌شوند. مسئولیت استفاده و نصب هر گونه برنامه‌ای از پس‌کوچه با عهده خود کاربر است. پس‌کوچه هیچ گونه مسئولیتی در قبال اتفاقات احتمالی از جمله از دست رفتن اطلاعات دستگاه مورد استفاده را ندارد. همچنین گفتنی است که تمام فایل‌های موجود در پس‌کوچه از طریق منابع معتبر از جمله توسعه دهندگان یا وب سایت آن ابزارها تهیه شده است.

گوگل آنالیتیکس

پس‌کوچه برای پیشرفت تجربه کاربری، عملکرد بستر اجرایی و دیگر آمارها از سرویس گوگل آنالیتیکس استفاده می‌کند. برخی از این آمار مورد استفاده، ابزار و امکانات کاربر از جمله نسخه مرورگر، سیستم‌عامل، دستگاه مورد استفاده (دسکتاپ، گوشی، تبلت)، زبان، مدت زمان استفاده از وب‌سایت، کاربران یکتا و کاربران جدید و غیره هستند. اطلاعات به دست آمده از گوگل آنالیتیکس تنها به منظور تحلیل آماری مرتبط با رفتار شما در سایت به ویژه در اپلیکیشن استفاده می‌شود. اطلاعات به دست آمده با هیچ منبع دیگری که فرد را قابل شناسایی کند تطبیق داده نمی‌شوند. گوگل آنالیتیکس با قرار دادن یک کوکی دائمی بر روی مرورگر وب شما را به عنوان یک کاربر یکتا در بازدیدهای بعدی شناسایی ‌می‌کند. اما این کوکی نمی‌تواند توسط هیچ‌کس به جز گوگل مورد استفاده قرار بگیرد و اطلاعات به دست آمده نمی‌تواند برای سرویس‌سامانه‌ها و خدمات دیگر، روی سایر دامنه‌ها مشابه‌سازی یا استفاده شود.

توانایی گوگل برای استفاده و به هم‌رسانی اطلاعات گردآوری‌شده توسط گوگل آنالیتیکس به شرایط استفاده از این سامانه و سیاست‌های حفظ حریم خصوصی گوگل محدود می‌شود. شما می‌توانید با خاموش کردن کوکی‌ها در بخش تنظیمات مرورگرتان این مساله را کنترل کنید.

امنیت انتقال داده‌ها

برای محافظت از اطلاعات منتقل شده در هنگام استفاده از وبسایت پس‌کوچه تمام ارتباطات شما با سرورها و استفاده از وبسایت پس‌کوچه طبق سیاست امنیتی وب HSTS اداره می‌شود. به این معناست که اتصال مرورگرها یا دیگر عامل‌های کاربری به سرورهای پس‌کوچه فقط از طریق HTTPS «پروتکل امن برای انتقال اطلاعات» امکان‌پذیر خواهد بود.

به زبان ساده، وقتی از وبسایت پس‌کوچه استفاده می‌کنید، صفحات ابزارهای مخلتف را مرور می‌کنید، دانلود می‌کنید، فعالیت‌های شما رمزگزاری شده و سرویس دهنده اینترنت یا هرعامل رصد اینترنت دیگری قادر به شنود فعالیت‌ها و استفاده شما از وبسایت پس‌کوچه نیست.

بات تلگرام

سرورهای این بات در سرورهای ابری شرکت آمازون قرار دارند و اداره می‌شوند.

چه اطلاعاتی را از شما می‌گیریم، چه اطلاعاتی را نگه می‌داریم و چرا؟

هنگام استفاده شما از بات پس‌کوچه، تلگرام اطلاعات زیر را از کاربر به سرورهای ما منتقل می‌کند:

  • نام کاربری
  • نام و نام خانوادگی (در صورتی که این اطلاعات را در تلگرام وارد کرده باشد)
  • شماره کد کاربری
  • شماره‌ کد برای چت

از این اطلاعات، ما فقط شماره کد کاربری را در هنگام ورود به سیستم به صورت کدگذاری شده «SHA512» برای اعمال محدودیت‌های درخواست روزانه نگهداری می‌کنیم. این اطلاعات ورودی پس از ۲۴ ساعت به صورت خودکار پاک می‌شوند.

فایل‌های دانلود و نصب ابزار ارائه شده در کجا نگهداری می‌شوند؟

فایل‌ها در بانک ذخیره‌ی S3 آمازون نگهداری می‌شوند.

آیا شما دانلودها را ردیابی می‌کنید؟

ما بر اساس تجزیه و تحلیلی که از آمازون می‌گیریم، فقط آمارهای کلی دانلودها را دنبال می‌کنیم. این اطلاعات توسط آمازون به صورت خودکار و جدا از سیستم ما ذخیره می‌شود و شامل زمان و تاریخ دانلود، فایل دانلود شده و در صورت دانلود مستقیم IP و عامل کاربری دانلود کننده می‌شود.

پاسخگوی ایمیل

زمانی که شما ایمیلی به سرور پاسخ ایمیل خودکار ما ارسال می‌کنید، ما می‌توانیم آدرس ایمیل شما را ببینیم. زمانی که ایمیل شما در حال پردازش است، ایمیل در حافظه سرور ذخیره می شود، و بلافاصله پس از پایان پردازش (عموما کمتر از یک ثانیه) از آن جا پاک می‌شود.

ما برای اداره و اجرای سرویس پاسخ خودکار ایمیل از خدمات AWS Lambda Services آمازون و برای پاسخ ایمیل به هر درخواست از سرویس Amazon SES استفاده می‌کنیم. سیستم پاسخگو، آدرس ایمیل شما را به صورت کدگذاری شده «SHA512» برای اعمال محدودیت ارسال و درخواست روزانه به مدت ۲۴ ساعت نگهداری می‌کند. سرویس پاسخ خودکار ایمیل ما در سرورهای آمازون میزبانی می شود. ما برای هر درخواست از سرویس SES آمازون برای ایمیل استفاده می کنیم. این به معنی آن است که شرکت آمازون می‌تواند آدرس ایمیل شما و پاسخ ما را مشاهده کند.

چند نکته که در هنگام استفاده از سرویس «آقای پستچی» و «تلگرام بات» باید به خاطر داشته باشید:

یک. آقای پستچی به علت کهولت سن، هر فایل را روزانه بیشتر از یک بار نمی‌توانند ارسال کنند. به عنوان مثال اگر کاربری در ساعت ۳ بعد از ظهر روز یکشنبه psiphon-win@paskoocheh.com را دانلود کرده باشد، تا روز چهارشنبه ۳ بعد از ظهر نمی‌تواند این نسخه از سایفون را درخواست کند. علاوه بر این باید به خاطر داشته باشید وقتی یک بار فایل را درخواست کرده باشید، آن فایل در صندوق ایمیل شما حفظ خواهد شد و دیگر نیازی به درخواست دوباره آن نیست.

دو. روبات تلگرام هم دست به هر کاری می‌زند تا ثابت کند کمتر از آدم‌ها نیست. به همین خاطر تصمیم گرفته تا مثل آقای پستچی روزی یک‌بار فایل درخواستی بفرستد.

خبرنامه

ما برای اداره و ارسال خبرنامه از سرویس MailChimp استفاده می‌کنیم. آدرس ایمیل شما به هیچ عنوان در اختیار شرکت‌ها و موسسات دیگر قرار نخواهد گرفت و از طریق خبرنامه اطلاعات مربوط به پس‌کوچه واخبار مرتبط به ابزارهای موجود در پس‌کوچه ارسال خواهد شد.

اپلیکیشن‌ها با چه شرایطی وارد پس‌کوچه می‌شوند؟

پس‌کوچه بازارچه‌ای است نه فقط برای فیلترشکن. مکان امنی برای دسترسی آسان به طیف گسترد‌ه‌ای از اپ‌ها به‌علاوه‌ی هر آنچه که برای عبور از #فیلترنت می‌خواهید.

تیمِ پس‌کوچه با در نظر گرفتن شرایط زیر اپلیکیشن‌ها را به پس‌کوچه اضافه می‌کند. فهرستِ اپلیکیشن‌های موجود در پس‌کوچه ممکن است به دلیل‌های مختلف و با بررسی‌های دوره‌ای تیم پس‌کوچه در هر زمانی تغییر کند.

یک. الویت اصلی برای انتخاب اپ‌ها از نظرِ تیم پس‌کوچه تایید هویت توسعه‌دهندگان آن‌ها است و این تایید به سه مورد زیر بستگی دارد.

  • وجود وب‌سایتی معتبر به همراه سند حریم خصوصی برای اپلیکیشن‌ها
  • شفافیتِ برنامه‌نویسان این اپلیکیشن‌ها درباره‌ی نحوه‌ی استفاده از اطلاعات جمع شده‌ی کاربران
  • تحقیق کلی درباره‌ی اپلیکیشن: این تحقیق، خواندن بررسی‌های انجام شده بر روی اپ‌ها توسط متخصصان و هم‌چنین نظرها و انتقادهای کاربران را دربرمی‌گیرد.

دو. میزان محبوبیت اپلیکیشن در میان کاربران ایرانی

سه. قابل استفاده بودن و هم‌خوانی اپلیکیشن با شرایط اینترنت ایران

چهار. آخرین تاریخ به‌روز رسانی اپلیکیشن: هر چه تاریخ به‌روزرسانی اپلیکیشن نزدیک‌تر به زمان حال باشد، نشان‌دهنده‌ی این موضوع است که برنامه‌نویسان آن در حال بهبود و رفع مشکلات آن اپلیکیشن‌اند.

پنج. اپلیکیشن‌های پورنوگرافی حتی در صورت پیشنهاد کاربران به پس‌کوچه اضافه نخواهند شد.

اپ اندروید پس‌کوچه را دانلود کنید

دانلود
بازگشت به بالا