پس‌کوچه
All platforms
برو به محتوای اصلی

سوال‌های متداولِ ‫Outline - اندروید

فیلترشکن Outline چه اطلاعاتی از کاربران جمع‌آوری می‌کند؟(بیشتر)

به گفته‌ی سازندگانِ فیلترشکنِ اوت‌لاین (Outline)

فیلترشکنِ Outline اطلاعات شخصی کاربران را به علاوه‌ی اطلاعات وبسایت‌هایی را که او مشاهده یا با آن‌ها ارتباط برقرار کرده، جمع‌آوری نمی‌کند.

اگر از طریق Outline Manager حسابی را در کلاود (cloud) ایجاد کرده یا به آن وصل شده باشید، ما هیچ یک از اطلاعاتی را که شما در اختیار تأمین کنندگانِ آن قرار داده‌اید، شامل نشانی ایمیل، نام، اطلاعات مربوط به صورتحساب، و اطلاعات پرداخت، جمع‌آوری نمی‌کنیم.

اطلاعاتی که به طور خودکار جمع‌آوری می‌کنیم:

ما دو دسته از اطلاعات را به صورت خودکار جمع‌آوری می‌کنیم:

1. آی‌پی‌ سِروِر

آی‌پی سِرورِ Outline زمانی که سِرور به طور خودکار برنامه‌های امنیت خود را به‌روز می‌کند، جمع‌آوری می‌شود. آی‌پی سِروِر می‌تواند تأمین کننده‌ی خدماتِ کلاود و شهری را که در آن سِرورِ Outline تنظیم شده، شناسایی کند، اما این اطلاعات باعث شناسایی کسی که سِرور را راه انداخته و کسی که به آن دسترسی دارد، نمی‌شود.

2. اطلاعاتِ قابلِ شناساییِ فنی و غیرشخصی

درصورت از کار افتادنِ Outline یا هر خطای استثناییِ مخرب (fatal exception error)، یا درصورتی که شما به طور دستی از طریق اپلیکیشنِ Outline بازخورد ارسال کنید، اطلاعاتِ زیر به همراهِ گزارش به دستِ سازندگان Outline می‌رسد. این اطلاعات تنها برای شناسایی و حلِ مشکلِ استحکام یا عملکرد به کار می‌روند:

 • شناسه‌ی منحصر به فرد دستگاهِ اوت‌لاین (Outline Unique Device ID). این مدرک به طور تصادفی از سوی کاربر ایجاد می‌شود و منتهی به شناسایی دستگاهِ اندروید نمی‌گردد.
 • کشور
 • محلِ اتفاق
 • تاریخ و زمانِ از کار افتادن یا ایجادِ خطا و تا صد اتفاق پیش از آن، مثلاً زمان‌هایی که کاربر بخش درباره‌ی ما (About) را باز کرده است.
 • پیغام‌های خطا که به صورت استاتیک گردآوری شده‌اند.
 • نام و نسخه‌ی سیستم عامل
 • مدلِ گوشی (در صورتِ کاربرد)
 • زمان آغازِ اپلیکیشن
 • مرورگر
 • معماری سیستمِ رایانه (Architecture)
 • نسخه‌ی Outline و شماره‌ی ساخت آن

این اطلاعات با استفاده از HTTPS به (sentry.io) منتقل می‌شود، که تأمین کننده‌ی مستقلِ خدمات ردیابی و منبعی باز است. Sentry برای حفاظت اطلاعاتِ کاربر از دسترسی، افشا شدن و استفاده‌ی غیرمجاز یا از دست دادن آن‌ها، از فناوری‌های متعددِ استاندارد و صنعتی بهره می‌گیرد. اگر پرسشی در مورد خطوط مشیِ Sentry دارید، به صفحه‌های https://sentry.io/security/ و https://sentry.io/privacy/ مراجعه کنید و یا با نشانی security@sentry.io تماس بگیرید. تمامی اطلاعاتِ ذخیره شده‌ی Outline توسطِ Sentry، تنها در اختیار گروهِ متخصصانِ Outline قرار دارد.

اطلاعاتِ جمع شده‌ی حین استفاده از Outline

هنگام استفاده از Outline، اطلاعات زیر به گروهِ متخصصانِ Outline گزارش می‌شود:

۱. میزانِ مصرف بدون مشخص شدن نام کاربر

هریک از سروِرهای Outline به طور خودکار میزان بایت‌های جا به جا شده و کشورِ مبدأ اعتبارهای (credentials) مورد استفاده را در یک ساعتِ پایانی هر دسترسی جمع‌آوری می‌کنند. محتوای ارتباطات و هیچ ابرداده‌ی (metadata) قابل شناسایی شخصی ثبت نمی‌گردد.

سروِرهای آنلاین، به خودی خود این اعداد و اطلاعات را در اختیار گروهِ متخصصانِ Outline نمی‌گذارند. اگر مدیریتِ سِرور به شکل عیان ولی بدون شناسایی کاربر اقدام به بازرسانی کند، این اطلاعات و اعداد به شکل کاملاً امن در هر ساعت برای گروه متخصصانِ Outline ارسال می‌شود. داده‌های مربوط به مصرف پس از شصت روز در سطح کشوری جمع آوری می‌گردد. مدیریتِ سرور می‌تواند هر زمان که می‌خواهد، با مراجعه به فهرست تنظیمات در Outline Manager، ترجیحاتِ مربوط به بازرسانیِ این اعداد و اطلاعات را تغییر دهد.

ما از کاربرانی که اقدام به بازرسانیِ اعداد و اطلاعاتِ بی نامِ مربوط به مصرفِ سِرورشان می‌کنند، متشکریم و این اطلاعات را برای اندازه‌گیری روندِ مصرف و بهبود محصولات‌مان به کار می‌بریم.

به عنوان مثال، اگر مدیریتِ یک سِرور اقدام به بازرسانی اعداد و اطلاعات به شکل بی‌نام کند، اطلاعاتی که به دست ما می‌رسد، مشخص کننده‌ی این است که سِرور ِشماره‌ی 12345، در روز گذشته طی سه ساعت، میزان پانصد هزار مگابایت را به وسیله‌ی یک یا چند دستگاه که در کشور آرژانتین قرار داشته، منتقل ساخته است.

۲. نظرات و نشانی ایمیل کاربر، درصورت ارسال بازخورد

برنامه‌ی Outline Manager و اپلیکیشنِ Outline به شما امکان ارسال بازخورد به گروه متخصصان را می‌دهد. پیشنهاد ما به شما این است که هیچ اطلاعاتِ قابلِ شناسایی‌ای را همراهِ بازخوردها نفرستید؛ اگر چه بخشی اختیاری برای درج نشانیِ ایمیل شما وجود دارد که اگر بخواهید گروه متخصصان به شما پاسخ دهند، می‌توانید نشانی ایمیل خود را ثبت کنید.

 • شرایط استفاده و حریم خصوصی این فیلترشکن به زبان انگلیسی از لینک زیر قابل دسترس است.

https://support.getoutline.org/s/article/Data-collection?language=en_US

آیا Outline کاربرانش را ناشناس نگاه می‌دارد؟(بیشتر)

Outline ابزارِ ناشناس نگاه داشتن نیست. کارِ Outline محفاظت از حریم خصوصیِ کاربر دربرابر بینندگانی است که در شبکۀ اینترنتِ کشورِ کاربر قرار دارند، مانند تأمین کنندگان خدمات اینترنت یا عوامل دولتی. Outline کاربر را هنگام مشاهدۀ وبسایت بی‌نام نمی‌سازد، چون وبسایت‌ها هنوز می‌توانند پس از وصل شدنِ کاربر یا از طریق فنونی مانند browser fingerprinting (انگشتنگاری مرورگر) او را شناسایی کنند. بیشترِ گوشی‌های هوشمندِ جدید نیز دارای APIهایی هستند که به برنامک‌های نصب شده اجازه می‌دهد با موقعیت یاب‌هایی که درونشان جاسازی شده، بدون وابستگی به پروکسی، موقعیت کاربر را شناسایی کنند.

اگر تأمین کنندۀ خدمات اینترنت از هویت کاربر اطلاع داشته باشد و همچنین قادر باشد ترافیک شبکۀ او را مشاهده کند، میتواند آی‌پیِ او را شناسایی کند و این درمورد همۀ وی‌پی‌انهای مشترک صدق می‌کند. این اطلاعات را می‌توان برای مسدود کردنِ دسترسی به سروِر یا پایش آن جهت شناساییِ الگوی مصرفِ کاربر و احتمالاً موقعیتِ تقریبی او استفاده کرد.

آیا این تنها نرم افزار امنیتی‌ای است که کاربر باید از آن استفاده کند؟(بیشتر)

هیچ ابزارِ امنیتی‌ای کاربر را در برابر تمام تهدیدها محفاظت نخواهد کرد. Outline به شما اجازۀ دسترسی به شبکه‌ای آزاد می‌دهد و حریم خصوصیِ شما را با کدگذاریِ ترافیک افزایش می‌دهد، اما کاربر هنوز در برابر حملاتی مانند بدافزارها و فیشینگ، آسیب پذیر است. پیشنهاد ما کار با متخصصان امنیت شبکه است که بتوانند ابزارِ مناسبی به شما معرفی کنند. در صورتی که به چنین متخصصی دسترسی ندارید، می‌توانید از مشاورۀ اختصاصیِ Security Planner استفاده کنید.

زمانی که کاربر آنلاین است، Outline چگونه از او حفاظت می‌کند؟(بیشتر)

هیچ فناوری‌ای نمیتواند امنیت کاربر را در برابر تمام تهدیدهای آنلاین به طور کامل تضمین کند، اما Outline با کدگذاریِ ارتباط کاربران تا زمانی که به وی‌پی‌ان سرور دسترسی پیدا کنند، به آن‌ها کمک می‌کند که ارتباطاتشان را خصوصی نگاه دارند. بیشترین زمانی که اطلاعات در معرض افشا شدن قرار می‌گیرند، زمانی است که در یک شبکۀ محلی در حال رسیدن به مقصد هستند. با کدگذاریِ اطلاعاتِ جاری، بینندگانِ شبکه نمی‌توانند کد را بشکنند و وبسایت‌های مشاهده شده یا مقصد را ببینند.

Outline همچنین می‌تواند به شما کمک کند که به ابزارهای امن در هردو سرِ ارتباط دسترسی پیدا کنید که ممکن است این ابزار در کشور خودتان در دسترس نباشد.

اپ اندروید پس‌کوچه را دانلود کنید

دانلود
بازگشت به بالا