برو به محتوای اصلی پس‌کوچه
دانلود پس‌کوچه

‫Orfox - اندروید

نسخه‌های دیگرِ Orfox

The Tor Project

نسخه Fennec-۵۲.۹.۰esr/TorBrowser-۷.۵-۱/Orfox-۱.۵.۴-RC-۱

(۸)

۵۴۵

توضیح

مرورگر Orfox بر اساس کدِ مرجعی از مرورگر تور، با اصلاحاتی جزئی برای بالا بردن حریم خصوصیِ سازگار با فایرفاکس و اندروید و سیستم عامل اندروید ساخته شده است.

مرورگر Orfox برای وصل شدن به شبکه‌ی تور نیاز به فیلترشکن اوربات (Orbot) دارد.

  • در مرورگر Orfox هم‌چنین NoScript و HTTPSEverywhere ساخته و تعبیه شده است.

برنامه‌ی تور با چرخاندنِ اتصال شما حول شبکه‌ی گسترده‌ای از رله‌‌ها (relays) که توسط داوطلبانی از سراسر دنیا اداره می‌شود، شما را محافظت می‌کند: این برنامه جلوی افرادی که با پایشِ ارتباطاتِ اینترنتی‌تان می‌فهمند از چه سایت‌هایی بازدید کرده‌اید را می‌گیرد و به سایت‌هایی که بازدید کرده‌اید اجازه نمی دهد موقعیت شما را بیابند و به شما امکان می‌دهد به سایت‌های مسدود شده دسترسی داشته باشید.

مرورگر Orfox با مرورگرِ تور مخصوصِ کامپیوتر دسکتاپ چه تفاوتی دارد؟

  • مخزن کد Orfox در https://github.com/guardianproject/tor-browser و مخزن مرورگر تور در https://gitweb.torproject.org/tor-browser.git/ است. مخزن Orfox در واقع یکی از شاخه‌های مخزنِ مرورگرِ تور است که اصلاحات لازم روی آن انجام شده و کد مخصوصِ اندروید مانند وصله به مرورگر تور اضافه شده است.

  • مخزن Orfox همیشه با به روزرسانی‌های مرورگر تور هم‌خوانی دارد. مرورگر Orfox از مخزنِ واقع در ESR38 (اینجا و اینجا) ساخته شده و تنها دو وصله‌ی اصلاح شده‌ی آن مربوط به اندروید و برای آن ضروری نیستند.

  • درحال حاضر مرورگر Orfox به کاربران امکان بوکمارک کردن سایت‌ها و هم‌چنین افزودنِ داده به دیسک را می‌دهد و این فراتر از کاری است که محتوای اصلیِ مرورگر Gecko انجام می‌دهد. توسعه‌دهنده‌های این مرورگر هنوز مشغول ممیزیِ همه‌ی کدهای دیسک‌نویس و تعیین چگونگی ناتوان‌سازی یا سخت کردن آن هستند: https://dev.guardianproject.info/issues/5437

مرورگر Orfox با Orweb چه تفاوتی دارد؟

مرورگر Orweb درحال حاضر مرورگر پیش فرض تور برای کاربران اوربات و یا مرورگر تور برای گوشی‌های همراه است که بیش از دو میلیون بار دانلود شده است: https://guardianproject.info/apps/orweb. مرورگر بسیار ساده‌ای است که فقط یک تب دارد، توانایی بوکمارک کردن ندارد، و نیاز به خبره بودن کاربر ندارد.

مرورگر Orweb هم‌چنین به میزان بسیار محدودی قابلیت‌های مرورگرِ تور برخوردار است؛ قابلیت‌هایی مانند اثرانگشت مرورگر، حداقل کردن دیسک‌نویسی و مدیریتِ کوکی و سوابق شبکه‌گردی. مرورگر Orweb سعی در تقلید برخی تنظیمات مرورگر تور را دارد، اما در عمل از هیچ کُدی که برای سخت کردنِ ایمنی مرورگر تور نوشته شده، استفاده نمی‌کند.

تماس با پشتیبانی

لطفا با حل این چالش به ما برای جلوگیری از اسپم‌ها کمک کنید. برای این موضوع از شما عذر می‌خواهیم!

نظرها

درباره‌ی ‫Orfox - اندروید نظر بدهید

لطفا با حل این چالش به ما برای جلوگیری از اسپم‌ها کمک کنید. برای این موضوع از شما عذر می‌خواهیم!

نظرهای بیشتر

اطلاعات بیشتر

وبسایت سازندگان

https://guardianproject.info/apps/orfox/

آخرین به‌روزرسانی

۱۳۹۷/۴/۱۱

چک‌سام

2230d893f47aba32cd4a42ef4c13ae9eaca37b2c3ee2c09360af1bc80dec459a

اپ اندروید پس‌کوچه را دانلود کنید

دانلود
بازگشت به بالا