برو به محتوای اصلی پس‌کوچه
دانلود پس‌کوچه

‫OONI - اندروید

نسخه‌های دیگرِ OONI

Open Observatory of Network Interference

نسخه ۲.۱.۰

(۱۲)

۱۵,۸۹۹

توضیح

اپلیکیشن OONI، اپلیکیشنی مخصوص سیستم‌عامل اندروید و آی‌او‌اس (iOS) است که در دسته‌ی فیلترشکن‌ها قرار نمی‌گیرد. این اپ محصولی از Open Observatory of Network Interference و برنامه‌ای رایگان و متن‌باز است که به شما امکان ِ آزمایش سانسور اینترنتی در شبکه‌ را می‌دهد.

داده‌هایی که شما از طریق این اپلیکیشن جمع‌آوری می‌کنید می‌تواند به عنوان مدرکی از مصداق‌های سانسور برای شما باشد.

OONI PROBE یک ابزار تحقیقاتی است و آزمایش‌هایی که شما از طریق این اپ انجام می‌دهید در چهار دسته‌ی زیر قرار می‌گیرد:

آزمایشِ Web Connectivity: استفاده از این آزمایش به شما کمک خواهد کرد تا دریابید که وب‌سایت‌های مختلف در شبکه‌ی شما فیلتر شده‌اند یا نه و حتی چگونه فیلتر شده‌اند.

آزمایشِ HTTP Invalid request Line: این آزمایش با فرستادنِ یک درخواست HTTP با اشتباه گرامری به یک سرور echo سعی دارد تشخیص دهد که آیا سیستمی در میانه‌ی راه سعی در سانسور یا نظارت ترافیک HTTP شما را دارد یا خیر. اگر چنین سیستم‌هایی در شبکه‌ی شما وجود داشته باشند، درخواست اشتباه را تشخیص خواهند داد و احتمالا پاسخی مبنی بر بروز خطا به شما باز می‌گردانند.

آزمایشِ HTTP Header Field Manipulation: این آزمایش با فرستادن درخواست HTTP با سرایند غیراستاندارد به یک سرور پشتییان سعی دارد تشخیص دهد که آیا سیستمی در میانه‌ی راه سعی در سانسور یا نظارت ترافیک HTTP شما را دارد یا خیر. اگر چنین سیستم‌هایی در شبکه‌ی شما وجود داشته باشند، احتمالا سرآیندها را به سرایندهای استاندارد تبدیل و یا سرآیند‌های بیشتری را به درخواست اضافه خواهند کرد.

آزمایشِ NDT Speed test: با استفاده از این آزمایش می‌توانید سرعت و کیفیت شبکه‌ی خود را اندازه‌گیری کنید.

سوال‌های متداول

زمانی که کاربر آنلاین است، Outline چگونه از او حفاظت می‌کند؟ (اندروید)

هیچ فناوری‌ای نمیتواند امنیت کاربر را در برابر تمام تهدیدهای آنلاین به طور کامل تضمین کند، اما Outline با کدگذاریِ ارتباط کاربران تا زمانی که به وی‌پی‌ان سرور دسترسی پیدا کنند، به آن‌ها کمک می‌کند که ارتباطاتشان را خصوصی نگاه دارند. بیشترین زمانی که اطلاعات در معرض افشا شدن قرار می‌گیرند، زمانی است که در یک شبکۀ محلی در حال رسیدن به مقصد هستند. با کدگذاریِ اطلاعاتِ جاری، بینندگانِ شبکه نمی‌توانند کد را بشکنند و وبسایت‌های مشاهده شده یا مقصد را ببینند.

Outline همچنین می‌تواند به شما کمک کند که به ابزارهای امن در هردو سرِ ارتباط دسترسی پیدا کنید که ممکن است این ابزار در کشور خودتان در دسترس نباشد.

تماس با پشتیبانی

لطفا با حل این چالش به ما برای جلوگیری از اسپم‌ها کمک کنید. برای این موضوع از شما عذر می‌خواهیم!

نظرها

درباره‌ی ‫OONI - اندروید نظر بدهید

لطفا با حل این چالش به ما برای جلوگیری از اسپم‌ها کمک کنید. برای این موضوع از شما عذر می‌خواهیم!

نظرهای بیشتر

نظری درباره‌ی ‫OONI - اندروید وجود ندارد.

اطلاعات بیشتر

وبسایت سازندگان

https://ooni.torproject.org/

آخرین به‌روزرسانی

۱۳۹۸/۳/۲۴

چک‌سام

4003803bae9ae4bb99026b63ddd01260929236ce0cb463568821c283a1a5426c

اپ اندروید پس‌کوچه را دانلود کنید

دانلود
بازگشت به بالا