پس‌کوچه
سیستم‌عامل‌ها
برو به محتوای اصلی

نگاهی به فیلترشکن Starry VPN

در راستای طرح جدید پس‌کوچه در ارتباط با ارزیابی فیلترشکن‌ها و اپلیکیشن‌های محبوب، این بار تصمیم گرفتیم تا فیلترشکن Starry VPN با تعداد قابل توجهی دانلود در گوگل‌پلی را بررسی کنیم.

در میان مجموعه فیلترشکن‌هایی که تاکنون پس‌کوچه بررسی کرده‌، Starry VPN از جمله فیلترشکن‌هایی است که تقریبا هیچ اقدام اساسی برای شفاف‌سازی سرویس‌های خود انجام نداده است.

به ادعای سازندگان این فیلترشکن: «Starry VPN یک فیلترشکن رایگان با پهنای باند نامحدود است و از سرعت و امنیت قابل توجهی برخوردار است.»

این فیلترشکن برای سیستم‌عامل اندروید در دسترس است. سازندگان آن ادعا می‌کنند که: «با استفاده از آن می‌توانید به وب‌سایت‌های مسدود شده دسترسی پیدا کنید و ترافیک اینترنت شما را با پروتکل های ikev2 رمزگذاری می‌کند.»

نکته‌های امنیتی

  1. سند حریم خصوصی Starry VPN بسیار مختصر و کوتاه است. در هیچ کجای این سند نشانی از کشور محل ثبت این فیلترشکن به چشم نمی‌خورد. در واقع مشخص نیست این فیلترشکن در کدام کشور ثبت شده و طبق قوانین چه کشوری فعالیت می‌کند.

  2. این فیلترشکن از یک دامنه‌ی معتبر استفاده نمی‌کند و هیچ محتوایی در سایت مربوط به آن وجود ندارد. آدرس پست الکترونیکی شرکت با شناسه‌ی bestapp277@gmail.com یک حساب عمومی و معمولی در Gmail است.

محبوبیت زیاد و سریع میان کاربران گوگل‌پلی! با وجود این‌ که این فیلترشکن در ماه مارس ۲۰۲۰ معرفی شده، به طرز عجیبی در طول چند ماه، بیش از پانصد هزار بار دانلود شده است. https://www.appbrain.com/app/com.marlin.vpn.secure.free

ارزیابی پس‌کوچه:

  • دارای سند حریم خصوصی است.

  • متن و منبع آن باز نیست.

  • وب‌سایت رسمی ندارد و فقط تحت یک صفحه‌ی عمومی Github میزبانی می‌شود.

  • سِرورهای مختلفی دارد.

  • انجام به‌روزرسانی‌ منظم

  • رایگان و نامحدود است.

  • سطح دسترسی: عکس‌ها، ویدیوها، مدارک و اسناد، قابلیت خواندن کارت حافظه و حافظه‌ی USB، ارتباطات کاربر، دریافت اطلاعات از اینترنت، دسترسی کامل به شبکه و اتصالات آن، جلوگیری از حالت خواب دستگاه.

پیشنهاد‌ها و انتقادات خود را از طریق شبکه‌های اجتماعی پس‌کوچه با ما در میان بگذارید.

❤️ تیم پس‌کوچه

اپ اندروید پس‌کوچه را دانلود کنید

دانلود
بازگشت به بالا