پس‌کوچه
سیستم‌عامل‌ها
برو به محتوای اصلی

فیلترشکن Outline چه اطلاعاتی از کاربران جمع‌آوری می‌کند؟

به گفته‌ی سازندگانِ فیلترشکنِ اوت‌لاین (Outline)

فیلترشکنِ Outline اطلاعات شخصی کاربران را به علاوه‌ی اطلاعات وبسایت‌هایی را که او مشاهده یا با آن‌ها ارتباط برقرار کرده، جمع‌آوری نمی‌کند.

اگر از طریق Outline Manager حسابی را در کلاود (cloud) ایجاد کرده یا به آن وصل شده باشید، ما هیچ یک از اطلاعاتی را که شما در اختیار تأمین کنندگانِ آن قرار داده‌اید، شامل نشانی ایمیل، نام، اطلاعات مربوط به صورتحساب، و اطلاعات پرداخت، جمع‌آوری نمی‌کنیم.

اطلاعاتی که به طور خودکار جمع‌آوری می‌کنیم:

ما دو دسته از اطلاعات را به صورت خودکار جمع‌آوری می‌کنیم:

1. آی‌پی‌ سِروِر

آی‌پی سِرورِ Outline زمانی که سِرور به طور خودکار برنامه‌های امنیت خود را به‌روز می‌کند، جمع‌آوری می‌شود. آی‌پی سِروِر می‌تواند تأمین کننده‌ی خدماتِ کلاود و شهری را که در آن سِرورِ Outline تنظیم شده، شناسایی کند، اما این اطلاعات باعث شناسایی کسی که سِرور را راه انداخته و کسی که به آن دسترسی دارد، نمی‌شود.

2. اطلاعاتِ قابلِ شناساییِ فنی و غیرشخصی

درصورت از کار افتادنِ Outline یا هر خطای استثناییِ مخرب (fatal exception error)، یا درصورتی که شما به طور دستی از طریق اپلیکیشنِ Outline بازخورد ارسال کنید، اطلاعاتِ زیر به همراهِ گزارش به دستِ سازندگان Outline می‌رسد. این اطلاعات تنها برای شناسایی و حلِ مشکلِ استحکام یا عملکرد به کار می‌روند:

 • شناسه‌ی منحصر به فرد دستگاهِ اوت‌لاین (Outline Unique Device ID). این مدرک به طور تصادفی از سوی کاربر ایجاد می‌شود و منتهی به شناسایی دستگاهِ اندروید نمی‌گردد.
 • کشور
 • محلِ اتفاق
 • تاریخ و زمانِ از کار افتادن یا ایجادِ خطا و تا صد اتفاق پیش از آن، مثلاً زمان‌هایی که کاربر بخش درباره‌ی ما (About) را باز کرده است.
 • پیغام‌های خطا که به صورت استاتیک گردآوری شده‌اند.
 • نام و نسخه‌ی سیستم عامل
 • مدلِ گوشی (در صورتِ کاربرد)
 • زمان آغازِ اپلیکیشن
 • مرورگر
 • معماری سیستمِ رایانه (Architecture)
 • نسخه‌ی Outline و شماره‌ی ساخت آن

این اطلاعات با استفاده از HTTPS به (sentry.io) منتقل می‌شود، که تأمین کننده‌ی مستقلِ خدمات ردیابی و منبعی باز است. Sentry برای حفاظت اطلاعاتِ کاربر از دسترسی، افشا شدن و استفاده‌ی غیرمجاز یا از دست دادن آن‌ها، از فناوری‌های متعددِ استاندارد و صنعتی بهره می‌گیرد. اگر پرسشی در مورد خطوط مشیِ Sentry دارید، به صفحه‌های https://sentry.io/security/ و https://sentry.io/privacy/ مراجعه کنید و یا با نشانی security@sentry.io تماس بگیرید. تمامی اطلاعاتِ ذخیره شده‌ی Outline توسطِ Sentry، تنها در اختیار گروهِ متخصصانِ Outline قرار دارد.

اطلاعاتِ جمع شده‌ی حین استفاده از Outline

هنگام استفاده از Outline، اطلاعات زیر به گروهِ متخصصانِ Outline گزارش می‌شود:

۱. میزانِ مصرف بدون مشخص شدن نام کاربر

هریک از سروِرهای Outline به طور خودکار میزان بایت‌های جا به جا شده و کشورِ مبدأ اعتبارهای (credentials) مورد استفاده را در یک ساعتِ پایانی هر دسترسی جمع‌آوری می‌کنند. محتوای ارتباطات و هیچ ابرداده‌ی (metadata) قابل شناسایی شخصی ثبت نمی‌گردد.

سروِرهای آنلاین، به خودی خود این اعداد و اطلاعات را در اختیار گروهِ متخصصانِ Outline نمی‌گذارند. اگر مدیریتِ سِرور به شکل عیان ولی بدون شناسایی کاربر اقدام به بازرسانی کند، این اطلاعات و اعداد به شکل کاملاً امن در هر ساعت برای گروه متخصصانِ Outline ارسال می‌شود. داده‌های مربوط به مصرف پس از شصت روز در سطح کشوری جمع آوری می‌گردد. مدیریتِ سرور می‌تواند هر زمان که می‌خواهد، با مراجعه به فهرست تنظیمات در Outline Manager، ترجیحاتِ مربوط به بازرسانیِ این اعداد و اطلاعات را تغییر دهد.

ما از کاربرانی که اقدام به بازرسانیِ اعداد و اطلاعاتِ بی نامِ مربوط به مصرفِ سِرورشان می‌کنند، متشکریم و این اطلاعات را برای اندازه‌گیری روندِ مصرف و بهبود محصولات‌مان به کار می‌بریم.

به عنوان مثال، اگر مدیریتِ یک سِرور اقدام به بازرسانی اعداد و اطلاعات به شکل بی‌نام کند، اطلاعاتی که به دست ما می‌رسد، مشخص کننده‌ی این است که سِرور ِشماره‌ی 12345، در روز گذشته طی سه ساعت، میزان پانصد هزار مگابایت را به وسیله‌ی یک یا چند دستگاه که در کشور آرژانتین قرار داشته، منتقل ساخته است.

۲. نظرات و نشانی ایمیل کاربر، درصورت ارسال بازخورد

برنامه‌ی Outline Manager و اپلیکیشنِ Outline به شما امکان ارسال بازخورد به گروه متخصصان را می‌دهد. پیشنهاد ما به شما این است که هیچ اطلاعاتِ قابلِ شناسایی‌ای را همراهِ بازخوردها نفرستید؛ اگر چه بخشی اختیاری برای درج نشانیِ ایمیل شما وجود دارد که اگر بخواهید گروه متخصصان به شما پاسخ دهند، می‌توانید نشانی ایمیل خود را ثبت کنید.

 • شرایط استفاده و حریم خصوصی این فیلترشکن به زبان انگلیسی از لینک زیر قابل دسترس است.

https://support.getoutline.org/s/article/Data-collection?language=en_US

همه سوال‌های متداولِ Outline

اپ اندروید پس‌کوچه را دانلود کنید

دانلود
بازگشت به بالا