پس‌کوچه
All platforms
برو به محتوای اصلی

‫Privacy Badger - کروم

نسخه‌های دیگرِ Privacy Badger

Electronic Frontier Foundation (EFF)

امنیت دیجیتال

تماس با پشتیبانی

لطفا با حل این چالش به ما برای جلوگیری از اسپم‌ها کمک کنید. برای این موضوع از شما عذر می‌خواهیم!

‫۹ نفر
۱,۸۳۸

Privacy Badger یک افزونه‌ی مرورگر است که تبلیغات و سایت‌های شخص ثالث که شما را در زمان بازدید از صفحات مختلف در وب، مخفیانه دنبال می‌کنند، مسدود می‌کند. اگر یک شرکت برای تبلیغات و بدون اجازه، شما را در سایت‌های مختلف دنبال کند، Privacy Badger به صورت خودکار، آن تبلیغات را مسدود می‌کند و اجازه نمی‌دهد که محتوای آن در هیچ یک از صفحات مرورگر بارگذاری شود. برای تبلیغ‌دهنده، این مانند آن است که شما ناگهان از دید او ناپدید شده‌اید.

سوال‌های متداول

Privacy Badger چیست؟(بیشتر)

Privacy Badger یک افزونه‌ی مرورگر است که تبلیغات و سایت‌های سوم شخص که شما را در زمان بازدید از صفحات مختلف در وب، مخفیانه دنبال می‌کنند، مسدود می‌کند. اگر یک تبلیغ، بدون اجازه، شما را در سایت‌های مختلف دنبال کند، Privacy Badger، به صورت خودکار، آن تبلیغات را مسدود می‌کند و اجازه نمی‌دهد که محتوای آن در هیچ یک از صفحات مرورگر بارگذاری و اجرا شود. برای تبلیغ‌دهنده، این مانند آن است که شما ناگهان ناپدید شده‌اید.

فرق Privacy Badger با Disconnect و یا AdBlock و Ghostery و دیگر افزونه‌های مسدودکننده‌ی تبلیغات چیست؟(بیشتر)

Privacy Badger از ایده‌ای متولد شد که بنیاد EFF از حوزه‌ی خصوصی متصور بودند. ایده‌ی آن‌ها این بود که یک افزونه داشته باشند تا بتواند هر نوع رهگیری که باعث آسیب دیدن رضایت کاربران می‌شود را به صورت خودکار شناسایی و مسدود کند، نیاز به دستکاری هیچ تنظیماتی نداشته باشد، به علم کاربر وابسته نباشد، توسط موسسه‌ای تولید شود که به کاربران بیش از تبلیغات اهمیت بدهد و از روش الگوریتمی برای تشخیص این که چه برنامه‌ای مشغول رهگیری است، استفاده کند.

هرچند آن‌ها برنامه‌هایی مانند دیسکانتکت (Disconnect)، ادبلاک (AdBlock Plus)، گوستری(Ghostery) و دیگر برنامه‌های مشابه را دوست دارند (در واقع Privacy Badger بر مبنای کد ABP طراحی شده است)، اما هیچ کدام از آن‌ها دقیقا برنامه‌ای که آن‌ها به دنبال‌ش می‌گشتند، نبود. در تست‌های انجام شده از سوی ما، تمام این برنامه‌ها نیازمند تغییراتی در تنظیمات‌شان برای مسدود کردن دنبال‌کننده‌هایی هستند که نیاز به اجازه‌ی دو طرفه دارند. بسیاری از این افزونه‌ها، مدل تجاری دارند که زیاد مد نظر EFF نیست. و در همین حال، بنیاد الکترونیک فرانتیر (EFF) ابراز امیدواری کرده است که در صورت توسعه الگوریتم و روش سیاست‌گذاری دقیق برای تشخیص رهگیری‌هایی که نیاز به اجازه‌ی دو طرفه دارند، یک دیتابیس در دست خواهند داشت که دیگر افزونه‌ها و یا مرورگرهای مشهور نیز می‌توانند از آن استفاده کنند تا به کاربران امکان کنترل حداکثری نسبت به این که چه چیزی آن‌ها را دنبال می‌کند بدهند.

Privacy Badger چطور کار می‌کند؟(بیشتر)

زمانی که به یک صفحه‌ی وب وارد می‌شوید، ممکن است محتوای آن صفحه از منابع مختلفی آمده باشد. (به عنوان مثال، زمانی که شما از یک صفحه‌ی خبری بازدید می‌کنید، محتوای خبر ممکن است از خود سایت تأمین شده باشد، تبلیغات از شرکت تبلیغاتی تأمین‌شده و بخش نظرات توسط یک شرکت دیگر که مسئولیت این بخش را بر عهده دارد، کنترل و ارائه می‌شود.) Privacy Badger تمام این‌ها را تحلیل می‌کند. اگر زمانی که در حال جست و جو در وب هستید، به نظر برسد که یک منبع در تلاش است که حرکت شما را در سایت‌های مختلف دنبال کند، Privacy Badger وارد عمل می‌شود و به مرورگر شما می‌گوید که محتوای این بخش از این منبع را بارگذاری و اجرا نکند. زمانی که مرورگر بارگذاری و اجرای محتوای یک منبع را متوقف کند، آن منبع دیگر نمی‌تواند شما را دنبال کند.

اگر بخواهیم بحث تخصصی کنیم، Privacy Badger دامنه‌های سوم‌شخصی که حاوی کد عکس، اسکریپت و یا تبلیغات در صفحه باشند را زیر نظر قرار می‌دهد. اگر به نظر برسد که یک سرور سوم شخص تلاش دارد بدون اجازه‌ی شما و با کمک یک کوکی مشخص در سایت‌های مختلف، شما را رهگیری کند، Privacy Badger به صورت خودکار، به محتوای آن سایت سوم شخص اجازه‌ی اجرا نمی‌دهد. در برخی از صفحات، سایت‌های سوم شخص، مواردی اساسی را در صفحه مانند کدهای فونت، تصاویر و یا نقشه را تأمین می‌کنند، Privacy Badger به آنها اجازه‌ی ادامه فعالیت می‌دهد، اما تمام کوکی‌های آنها را نیز ذخیره می‌کند.

دنبال‌کننده‌ی سوم شخص چیست؟(بیشتر)

برخی اوقات زمانی که از یک صفحه وب بازدید می‌کنید، بخش‌هایی از آن صفحه ممکن است از دامنه و یا سروری به جز وبسایتی که شما می‌خواستید از آن بازدید کنید، تأمین شده باشد. این یکی از قابلیت‌های مهم هایپرتکست است، اما در عین حال به یکی از دغدغه‌های حوزه‌ی خصوصی هم بدل شده است. در وب مدرن، عکس‌ها و کدهای جاسازی شده، گاهی از کوکی‌ها و یا دیگر روش‌ها برای دنبال کردن عادات رفتاری آنلاین شما استفاده می‌کنند، که بیشتر هم برای تبلیغات استفاده می‌شوند. به دامنه‌هایی که این کار را انجام می‌دهند، سایت‌های سوم شخص دنبال کننده (third party tracker) گفته می‌شود.

علامت‌های رنگی قرمز، زرد و سبز در برنامه‌ی Privacy Badger به چه معنا هستند؟(بیشتر)
  • سبز به معنای آن است که یک سایت سوم شخص وجود دارد، اما هنوز نشانه‌ای از دنبال کردن شما در سایت‌های مختلف دیده نمی‌شود، بنابراین این مورد می‌تواند دردسری درست نکند. وقتی که شما در ابتدا Privacy Badger را نصب می‌کنید، این علامت در بسیاری از سایت‌ها سبز خواهد بود، اما با چند برگشت به وب، برنامه به سرعت سایت‌ها را دسته‌بندی و طبقه‌بندی می‌کند و سایت‌های دنبال‌کننده را مشخص می‌کند.

  • علامت زرد رنگ به این معناست که به نظر می‌رسد سایت سوم شخص در حال دنبال کردن شما است، اما Privacy Badger، کوکی‌های آن را در لیست سفید قرار داده، چرا که به نظر می‌رسید، آنالیز کردن برای ادامه‌ی کار سایت، حیاتی است. در چنین حالتی، Privacy Badger به محتوای آن سایت اجازه‌ی بارگذاری می‌دهد، ولی سعی می‌کند که کوکی‌ها و سوپر کوکی‌های آن را نیز زیر نظر داشته باشد.

  • علامت قرمز نیز به معنی آن است که سایت سوم شخص دنبال‌کننده‌ی شناسایی‌شده به صورت کامل مسدود شده است.

Privacy Badger، رفتار هر سایت سوم شخص را بسته به زمان تحلیل می‌کند و براساس آن سعی می‌کند بهترین تصمیم را بگیرد. ولی شما می‌توانید به صورت دستی، تنظیمات آن را تغییر دهید.

‫۹ نفر

درباره‌ی ‫Privacy Badger - کروم نظر بدهید

لطفا با حل این چالش به ما برای جلوگیری از اسپم‌ها کمک کنید. برای این موضوع از شما عذر می‌خواهیم!

نظرهای بیشتر

نظر درباره‌ی ‫Privacy Badger - کروم


اطلاعات بیشتر

Version

۲۰۲۰.۵.۱۲

OS

کروم

آخرین به‌روزرسانی

۱۳۹۵/۳/۴

وبسایت سازندگان

https://www.eff.org/privacybadger

اپ اندروید پس‌کوچه را دانلود کنید

دانلود
بازگشت به بالا