پس‌کوچه
سیستم‌عامل‌ها
برو به محتوای اصلی

سوال‌های متداولِ ‫IVPN - اندروید

هنگامی که دیگر از خدمات شما استفاده نکنم، چه اطلاعاتی از من (در سیستم شما) ذخیره شده است؟(بیشتر)

هنگامی که اشتراک حساب کاربری وی‌پی‌انی در شبکه‌ی IVPN به هر دلیلی تمام می‌شود، به گفته‌ی سازندگان این وی‌پی‌ان:‌

"همه‌ی اطلاعات مربوط به آن حساب کاربری وی‌پی‌ان، من‌جمله خود آن حساب کاربری از تمام سیستم‌های ما پاک می‌شوند. ما بخش مربوط به حساب کاربری مشتریان‌مان را که شامل ایمیل و رمز عبور حساب کاربری‌شان می‌شود و هنگام ثبت‌نام وارد کرده‌اند، را پاک نمی‌کنیم. اگر چنان که شما خودتان بخواهید که این اطلاعات نیز پاک شود، می‌توانید با ارسال درخواستی به بخش پرداخت، آن را با ما در میان بگذارید."

اگر قوانین IVPN را مجبور به کوتاه آمدن در قبال حریم خصوصی مشتریان خود کنند، چه اتفاقی می‌افتد؟(بیشتر)

به گفته‌ی سازندگان این وی‌پی‌ان:

"IVPN متعهد به آگاه‌سازی مشتریان خود در مقابل تهدیدهای قانون‌گذاری به خدماتش است. اگر قوانین در حوزه‌ی قضایی ما به صورتی تغییر کنند که از مراقبت حریم خصوصی شما جلوگیری به عمل آید، ما همیشه تلاش خواهیم کرد تا مشتریان خود را از آنها آگاه سازیم پیش از اینکه آن قوانین به اجرا برسند. ما همچنین به مشتریان‌مان اجازه می‌دهیم تا اشتراک خود را لغو کنند و هزینه‌های باقی‌مانده از قرارداد اشتراک‌شان را به آنها باز می‌گردانیم."

اگر این شرکت یک اخطار حقوقی مانند DMCA برای نقض کپی‌رایت بخاطر دانلود غیرمجاز دریافت کند چه اتفاقی می‌افتد؟(بیشتر)

سازندگان این وی‌پی‌ان می‌گویند:

" از آنجا که مشتریان ما هنگام استفاده از خدمات ما ناشناس هستند، این اخطارها به IVPN هدایت می‌شود و بخش حقوقی ما پاسخ مناسب را خواهد داد. از آنجایی که ما هیچ اطلاعات ثبت‌شده‌ای را نگهداری نمی‌کنیم، نمی‌توانیم درخواستی را به هویت مشتریان نسبت دهیم حتی اگر به صورت قانونی مجبور به این کار شویم."

آیا IVPN امکان «امن ماندن ارتباطات گذشته» (Perfect Forward Secrecy) را ارائه می‌دهد؟(بیشتر)

بله، سرورهای OpenVPN این شرکت تنظیم شده‌اند تا هر ساعت به صورت خودکار کلیدهای رمزگذاری را ایجاد کنند. اگر یک فرد از خارج سیستم موفق شود تا قفل کلیدها را بشکند، آن‌ها تنها می‌توانند ترافیک آنلاین را تا قبل از آخرین تغییر کلید ببینند.

برای اینکه به شما ایده‌ای از آنچه که برای چنین تهاجم وسیعی مورد نیاز است بدهیم، ۵۰ ابررایانه می‌توانند یک میلیارد میلیارد یا ده به توان هشت کلید AES را در هر ثانیه چک کنند. اگر در تئوری چنین دستگاهی بتواند ساخته شود، ده به توان ۵۱ سال زمان احتیاج دارد تا یک کلید با فضای ۲۵۶ بیتی را به دست آورد.

آیا این شرکت اطلاعات آماری و مصرف اینترنت مربوط به حساب‌های کاربری را ذخیره می‌کند؟(بیشتر)

به گفته‌ی سازندگان این وی‌پی‌ان:

"برعکس بسیاری از تأمین‌کننده‌های این خدمات، IVPN تعمداً هیچ اطلاعاتی مربوط به مصرف اینترنت توسط حساب‌های کاربری ثبت نمی‌کند، به این دلیل که ما خدمات رایگان نامحدود و بدون محدودیت را فراهم می‌کنیم. "

چطور بفهمم که توسط IVPN محافظت می‌شوم یا نه؟(بیشتر)

برای اینکه به سرعت متوجه شوید که وی‌پی‌ان شما کار می‌کند یا نه، می‌توانید از وبسایتی مثل infosniper.net یا dnsleaktest.com و یا utrace.de استفاده کنید. هنگامی که شما وصل شوید و به یکی از این وبسایت‌ها بروید، باید نشانه‌ای از مکان سروری که به آن متصل هستید را به جای مکانی واقعی‌تان ببینید. این به شما اطمینان واقعی می‌دهد که ترافیک آنلاین شما توسط خدمات وی‌پی‌ان مسیردهی شده است. همین‌طور به کاربران ماهرتر که به دنبال امنیت با درجه‌ی بالاتر هستند، توصیه می‌شود که راهنمای انجام آزمایش نشت وی‌پی‌ان را انجام دهند تا مطمئن شوند وی‌پی‌ان آنها نشتی اطلاعات ندارد.

با این وجود هنگام استفاده از وبسایت توجه کنید که مکان جغرافیایی اطلاعات ۱۰۰٪ دقیق نیست. تشخیص موقعیت مکانی برای فراهم‌کننده‌های موقعیت جغرافیایی مانند مواردی که در بالا ذکر شد، بین ۹۵ تا ۹۹٪ دقیق است؛ به این دلیل که مکان نشانی اینترنتی هنگامی که نشانی اینترنتی ثبت و اختصاص داده می‌شود، باید مشخص گردد و این اطلاعات به صورت رایگان قابل ثبت است. اما تشخیص موقعیت فیزیکی در یک شهر مشخص بسیار مشکل است و دقیق نیست. زیرا هیچ منبع رسمی برای آن وجود ندارد و شرکت‌های فراهم‌کننده‌ی اینترنت معمولاً آدرس نشانی‌های اینترنتی را بر مبنای شهری که آن شرکت فعالیت‌هایش را انجام می‌دهد انتخاب می‌کنند (که دقیق نیست). بر اساس dnsstuff.com دقت تشخیص شهرها بین ۵۰ تا ۸۰٪ حدس زده می‌شود. اگر می‌خواهید که یک ابزار دقیق‌تر برای تشخیص شهرها داشته باشد از Visual traceroute استفاده کنید.

آیا از اطلاعات ورود و خروج سیستم می‌توان برای تشخیص هویت کاربران سایت استفاده کرد؟(بیشتر)

سازندگان این وی‌پی‌ان می‌گویند که:

"سایت ما اصلاً اطلاعات ورود و خروج سیستم را نگهداری نمی‌کند تا بشود از آن مشتریان را تشخیص داد. برای اطلاعات بیشتر به صفحه‌ی مربوط به سیاست‌های حفظ حریم خصوصی ما مراجعه کنید."

اپ اندروید پس‌کوچه را دانلود کنید

دانلود
بازگشت به بالا