پس‌کوچه
All platforms
برو به محتوای اصلی

سوال‌های متداولِ ‫TunnelBear - ویندوز

چرا باید به TunnelBear اعتماد کنم؟(بیشتر)

TunnelBear از هیچ یک از اطلاعات شما سیاهه‌ای جمع‌آوری نمی‌کند و به شدت به حوزه‌ی خصوصی اهمیت می‌دهد. TunnelBear از یک تیم متخصص که به صورت مداوم در تلاش‌اند تا حریم خصوصی شما را افزایش دهند و موقعیت مکانی‌تان را کاملاً مخفی نگاه دارند، تشکیل شده است.

TunnelBear چیست؟(بیشتر)

TunnelBear راحت‌ترین نرم افزار وی‌پی‌ان است که ارتباط شما را به صورت امن به نقاط مختلف دنیا تونل می‌کند. TunnelBear را می‌توان به عنوان ابزاری برای افزایش حوزه‌ی حریم خصوصی و یا عبور از فیلتر استفاده کرد. البته می‌توانید با استفاده از TunnelBear تجربه‌ی افراد از اینترنت در دیگر کشورها را هم بچشید.

TunnelBear چه طور کار می‌کند؟(بیشتر)

TunnelBear با استفاده از یک شبکه‌ی خصوصی مجازی (Virtual Private Network – VPN) موقعیت مکانی شما را مخفی می‌کند. در این روش به جای ارسالِ مستقیم درخواست‌ها به سایت مورد نظرِ کاربر، اطلاعات به صورت رمزگذاری‌شده به سرورِ وی‌پی‌ان منتقل می‌شوند و از آن جا به سایتِ مقصد می‌رسد. با این کار نه تنها موقعیت مکانی شما مخفی می‌شود، بلکه به تمام سایت‌های فیلتر شده نیز دسترسی خواهید داشت.

TunnelBear بر روی چه دستگاه‌هایی کار می‌کند؟(بیشتر)
 • اندروید نسخه‌ی 4.0.1 (Ice Cream Sandwich) یا نسخه‌های جدیدتر
 • لینوکس
 • مک 10.6.8 یا نسخه‌های جدیدتر
 • آی‌اواس (iOS) نسخه‌ی ۷ و یا نسخه‌های جدیدتر
TunnelBear با چه نرم‌افزارهایی سازگار است؟(بیشتر)

زمانی که TunnelBear را اجرا کنید، تمام ترافیکِ سیستم شما از طریق آن منتقل خواهد شد. این مساله شاملِ ترافیک تمام نرم‌افزارها نیز می‌شود. اما مساله اینجاست که به دلایل گوناگون، TunnelBear با برخی نرم‌افزارها سازگاری ندارد.

برنامه‌هایی که به صورت قوی TunnelBear از آنها پشتیبانی می‌کند، عبارتند از:

 • IRC، برنامه‌های چت، FTP، اسکایپ، SSH (بر روی پورت شماره 22) و بسیاری از برنامه‌های دیگر. در صورتی که نسبت به امنیت برنامه‌ای نیز شک دارید، می‌توانید تیم TunnelBear را در جریان آن قرار دهید.
زمانی که از TunnelBear استفاده می‌کنم، باید انتظارِ چه سرعتی را داشته باشم؟(بیشتر)

به صورت عمومی، کاربرانِ TunnelBear درصدی از پهنای باند خود را استفاده می‌کنند. با استفاده از یک سرورِ وی‌پی‌ان، شما همیشه بخشی از سرعت خود را به دلیل مسیر طولانی‌تری که باید طی شود از دست خواهید داد. با این وجود، دلایل دیگری وجود دارد که می‌تواند بر سرعت شما تأثیر بگذارد. در زیر مهم ترین این دلایل آورده شده است:

 • موقعیت جغرافیایی: فاصله جغرافیایی بین محل حضور شما، سرورهای ما و موقعیت مکانی اطلاعاتی که سعی دارید به آن دسترسی داشته باشید.
 • سرویس‌دهنده‌ی خدمات اینترنتی شما: برخی از سرویس‌دهندگان خدمات اینترنت، سرعت انتقالِ اطلاعات رمزگذاری شده را کاهش می‌دهند. (این مسأله در حال حاضر به‌ندرت دیده می‌شود، اما هر روز شاهد عمومی‌تر شدن آن هستیم)
 • ارتباط WiFi: شبکه‌ی وی‌پی‌ان تا حدی بیشتر مستعدِ اتصالات ضعیف WiFi است.
 • خدمات وی‌پی‌ان دیگر: نصب نرم‌افزار از دیگر توزیع‌کنندگان می‌تواند بر فعالیت‌های TunnelBear تاثیر گذارد.
 • امکانات حوزه‌ی خصوصی: نرم افزار TunnelBear سازگار با ویندوز و مک امکانی با نام Maul Trackers دارد که ردیاب‌ها را مسدود می‌سازد. خاموش کردن این امکان به افزایش سرعت کمک می‌کند.
 • TCP override: ممکن است سرویس‌دهنده‌ی خدمات اینترنتی شما ترافیک UDP شما را محدود یا مسدود کرده باشد، در نتیجه ارتباط شما به صورت پیش‌فرض بر روی پروتکل TCP منتقل خواهد شد.
از کجا و به کجا می‌توانم اطلاعاتم را تونل کنم؟(بیشتر)

هر ارتباط TunnelBear دو سر دارد. یک سر آن جایی‌ست که شما حضور دارید. می‌توانید به TunnelBear از هر کجای دنیا متصل شوید. البته در حال حاضر امکانِ اتصال به TunnelBear از کشور چین وجود ندارد. اما تیم توسعه‌دهندگان این برنامه اظهار امیدواری کرده‌اند که در آینده‌ی نزدیک این مشکل بر طرف شود.

طرف دیگر ارتباط جایی‌ست که سرورهای TunnelBear قرار دارند. شما می‌توانید محل خروج اطلاعات‌تان را یکی از کشورهای: کانادا، آمریکا، انگلستان، آلمان، ژاپن، فرانسه، هلند، ایتالیا، ایرلند، سوئد، سوییس، اسپانیا و استرالیا انتخاب کنید.

کاربران می‌توانند با انتخاب کشور مورد نظر خود در لیستی که در TunnelBear به آن ها ارائه می‌دهد، محل مجازی حضور خود را مشخص کنند.

نکته‌ی قابل ذکر این است که به دلیل گران بودن سرورها در کشور استرالیا، امکان استفاده از سرورهای این کشور، تنها برای کاربرانی که خدمات را خریداری کرده‌اند فراهم است.

چه طور TunnelBear باعث افزایشِ امنیت من می‌شود؟(بیشتر)

TunnelBear معتقد است که همه افراد فارغ از محل حضورشان، باید به اینترنت آزاد و امن دسترسی داشته باشند. اینترنت به شکل فزاینده‌ای در حال محدود شدن و سانسور شدن براساس منطقه‌ی جغرافیایی، قوانین دولتی و ... است. TunnelBear با مخفی کردن آدرس IP و موقعیت جغرافیایی کاربر، از شما در مقابل دزدان اطلاعات، دولت‌ها و تبلیغات‌چی‌ها محافظت می‌کند.

آیا اطلاعاتی که در حین استفاده از TunnelBear ارسال می‌کنم، امن خواهند ماند؟(بیشتر)

TunnelBear تنها موقعیت شما را مخفی نمی‌کند، بلکه تا جایی پیش می‌رود تا مطمئن شود که هیچ کس متوجه فعالیت‌های شما بر روی اینترنت نشود. این اپلیکیشن تمام اطلاعات ورودی و خروجی به رایانه‌ی شما را رمزگذاری می‌کند، بنابراین هیچ کس نمی‌تواند از شما جاسوسی کند و فعالیت‌هایتان در اینترنت را دنبال کند. تفاوتی ندارد که چه کسی بخواهد به اطلاعات‌تان دسترسی یابد، دزدان اطلاعات، دولت ها، مدرسه، اداره‌های دولتی و یا هر جای دیگری، زمانِ استفاده از TunnelBear، اگر کسی تلاش کند که ارتباط شما را ببینند، چیزی عایدشان نخواهد شد جز تعدادی پیغام کد شده.

هم‌چنین TunnelBear هیچ نوع اطلاعاتی که باعث شناسایی کاربران شود را نیز نگهداری نمی‌کند.

TunnelBear از چه تکنولوژی‌های وی‌پی‌ان استفاده می‌کند؟(بیشتر)

TunnelBear به منظورِ حفاظت از اطلاعات شما، از پروتکل‌های وی‌پی‌انِ OpenVPN برای رایانه‌ها و اندروید و IPSec برای iOS استفاده می‌کند.

چرا جی‌میل (یا خدمات مشابه) در زمان استفاده از TunnelBear پیغام خطر امنیتی نشان می‌دهند؟(بیشتر)

در صورتی که در هنگام استفاده از جی‌میل از TunnelBear استفاده کرده باشید، ممکن است جی‌میل پیامی مشابه "Someone recently tried to use an application to sign in to your Google Account” به شما نمایش دهد. این پیام بدین معناست که شخصی اخیرا تلاش کرده است که با یک نرم افزار به حساب کاربری جی‌میل شما وارد شود.

این مسأله عموماً زمانی که کاربران از TunnelBear استفاده می‌کنند، رخ می‌دهد. گوگل مجموعه‌ای از معیارهای امنیتی دارد که بر اساس موقعیت مکانی کاربران که براساس آدرس IP مشخص می‌شود، کار می‌کنند.

TunnelBear آدرس IP شما را تغییر می‌دهد. در صورتی که یک کاربر جی‌میل از دو موقعیت مکانی متفاوت (یک بار با استفاده از TunnelBear و یک بار بدون آن)، به حساب کاربری خود وارد شود، جی‌میل این پیام امنیتی را ارسال می‌کند، چرا که احتمال سفر کردن شما در آن بازه‌ی زمانی کوتاه بسیار محدود و یا غیرممکن بوده است. ممکن است سرویس‌های دیگر نیز با چنین مشکلی مواجه شوند.

در صورتی که می‌خواهید چنین پیام هایی در زمان استفاده از TunnelBear دریافت نکنید، از تمام حساب‌های ایمیل خود پیش از اتصال به TunnelBear خارج شوید.

چرا گاهی اوقات وبسایت‌ها من را در موقعیت مکانی که در TunnelBear انتخاب کرده‌ام، نمی‌بینند؟(بیشتر)

برخی اوقات خدمات موقعیت مکانی IPها بسته به سایتی که از آن استفاده می‌کنید می‌تواند اشتباه کند یا دیر عمل کند.

اگر شما پیغامی با این مضمون "این محتوا در کشور شما در دسترس نیست" ('the content is not available in your country or region) یا پیغام‌های مشابه دریافت کرده‌اید، ابتدا باید مطمئن شوید که TunnelBear را روشن کرده‌اید و سپس اطمینان حاصل کنید کشور مقصد درستی را انتخاب کرده‌اید یا نه.

در زمانِ استفاده از TunnelBear یک برنامه‌ی اسکن پورت را باز کردم و برنامه به من تعداد زیادی پورتِ باز نشان داد. آیا من در خطر هستم؟(بیشتر)

زمانی که برنامه‌های اسکن‌پورت را هم‌زمان با استفاده از TunnelBear فعال می‌کنید، در واقع پورت‌های خروجی وی‌پی‌ان را چک می‌کنید، نه پورت‌های رایانه‌ی خود را. سرورها به طور معمول تعداد زیادی پورت باز دارند. این پورت‌ها به سرور اجازه می‌دهند که محتوای مورد نیاز را برای شما ارسال کند. این محتوا می‌تواند هر چیزی مانند وبسایت باشد.

زمانی که از TunnelBear استفاده می‌کنید، وبسایت‌ها هیچ گاه رایانه‌ی شما را نمی‌بینند، بلکه سرورهای TunnelBear که به آن متصل هستید را مشاهده می‌کنند.

نکاتی درباره‌ی حل مشکلاتِ مربوط به موقعیتِ مکان‌های اشتباه!(بیشتر)

در صورتی که موقعیت مکانی و یا نشانی اینترنتی نمایش داده شده، درست است ولی هم‌چنان وبسایت مورد نظرتان موقعیت شما را خارج از کشور مورد نیاز نشان می‌دهد، احتمال این وجود دارد که این وبسایت یا خدمات، دسترسی کاربران با استفاده از وی‌پی‌ان را برای نمایش محتوا و یا دانلود آن مسدود شده باشد.

با این وجود، لطفاً اطمینان حاصل کنید که از وبسایت به طور کامل خارج شده باشید. (یا به جای آن کش (cache) و کوکی های مرورگر خود را حذف کنید.)

هم‌چنین مطمئن شوید که مروگر شما اجازه ندهد که موقعیت شما دنبال شود. اغلب مرورگرها دکمه‌ای برای خاموش کردن این امکان دارند.

در صورتی که از دستگاهی استفاده می‌کنید که خدمات موقعیت مکانی دارد (مانند خدمات GPS بر روی تلفن‌های همراه)، بعد از بستن این خدمات مجدداً تلاش کنید. برای کاربران مک، به روش زیر عمل کنید: System Preferences > Security & Privacy > Privacy > Location Services

آیا با استفاده از TunnelBear اطلاعاتی از من به اشتراک گذاشته می‌شود؟(بیشتر)

TunnelBear در داده‌های شما جست و جو نمی‌کند و آنها را به دولت‌ها یا تبلیغات‌چی‌ها نمی‌فروشد. در واقع TunnelBear هیچ‌یک از اطلاعاتِ کاربران را ذخیره نمی‌کند، بنابراین به صورت خیلی محدود از سوی دولت‌ها و یا مراجع قضایی دستوراتی مبنی بر اعلام اطلاعات کاربران دریافت می‌کنند.

البته حتی در صورت دریافت چنین درخواست‌هایی، شما همچنان امن هستید، چرا که TunnelBear ادعا می‌کند که هیچ اطلاعاتی از شما را ذخیره نمی‌کند.

نکاتی درباره‌ی بدون وقایع‌نگاری در TunnelBear!(بیشتر)

مهم‌ترین راهی که TunnelBear در راستای مخفی نگاه داشتنِ هویت و موقعیت مکانی کاربران انجام می‌دهد، این است که هیچ وقت از فعالیت‌های کاربران هیچ سیاهه‌ای تهیه نمی‌کند. TunnelBear حتی اطلاعات مربوط به نشانی اینترنتی شما را نیز ذخیره نخواهد کرد. آن‌ها تنها اطلاعات بسیار محدودی مانند اطلاعات حساب کاربری شما (ایمیل و رمز عبور) و مجموع استفاده‌ی ماهیانه‌تان را ذخیره خواهند کرد.

این امنیت در رابطه با کاربرانی که خدمات آن‌ها را می‌خرند، نیز صادق است. اطلاعات پرداختِ آنها در سایت‌های سوم شخص امنی مانند PayPal نگهداری خواهد شد.

نکاتی درباره‌ی اطلاعات جمع‌آوری‌شده در سیاهه‌ها، رمزنگاری و موارد قانونی در TunnelBear(بیشتر)

در TunnelBear، حفظ حریم خصوصی کاربران را بسیار جدی گرفته می‌شود. سازندگان این اپ می‌گویند که:

ما فکر می‌کنیم که اینترنتی که همه افراد فارغ از موقعیت مکانی بتوانند از آن استفاده کنند، جای بهتری خواهد بود.

چه طور مشکلات برقراری ارتباطِ اینترنت را بر طرف کنم؟ ( ویندوز )
 • TunnelBear را دانلود کرده و مجدداً نصب کنید: آخرین نسخه‌ی TunnelBearرا دانلود کرده و دوباره نصب کنید. با نصبِ مجدد نرم افزار، تنظیمات آن مجدد با نرم‌افزارهای موجود بر روی رایانه‌ی شما هم‌خوان خواهد شد.
 • وی‌پی‌ان‌های دیگر را حذف کنید: وی‌پی‌ان‌ها خدمات مشابه TunnelBear هستند. اگر پیش از استفاده از TunnelBear از نرم افزارهای وی‌پی‌ان دیگری استفاده می کرده‌اید، باید آنها را حذف کرده و TunnelBear را مجدداً نصب کنید.
 • در نسخه‌ی ویندوز، زمانی که از شما برای ایجاد تنظیماتِ شبکه سوال می‌کند، دکمه YES را بزنید. در صورتی که بر روی دکمه No کلیک کنید، باید مجدداً TunnelBear را دانلود کرده و نصب کنید.
 • میزان داده‌های مصرفی خود را چک کنید: توجه داشته باشید که اگر از خدمات رایگان TunnelBear استفاده می‌کنید، از کلِ حجم اینترنت ماهیانه‌تان استفاده نکرده باشید. برای تغییر به طرح‌های بدون محدودیت مصرف می‌توانید بر روی دکمه‌ی Upgrade کلیک کنید. یا می‌توانید با توییت کردن تبلیغ TunnelBear از ظرفیت 1 گیگابایت اضافه‌ی ماهانه استفاده کنید. برای این کار به آدرس https://www.tunnelbear.com/twitter-promo/ بروید.
 • نرم افزارهای شخص ثالث: لطفاً توجه داشته باشید که هر نرم افزار سوم شخصی (Third Party Apps) که بر روی رایانه‌ خود نصب کرده باشید ممکن است با کار TunnelBear تداخل داشته باشد. این نرم‌افزارها شامل آنتی‌ویروس‌ها، برنامه‌های ضدِ بدافزار (Anti-Malware)، دیوار آتش (Firewall) و همینطور ابزارهای بهینه‌سازی نیز می‌شود. در صورتی که از این قسم نرم‌افزارها استفاده می‌کنید، لطفاً در زمان بر طرف کردن مشکل ارتباط، به صورت موقت این نرم افزارها را ببندید.
 • تغییر شبکه WiFi: برخی از اماکن مانند مدرسه‌ها و یا شبکه‌های بی‌سیم عمومی، دسترسی به برخی پورت‌ها را به طور کامل مسدود می‌کنند. برای این مشکل کار چندانی نمی توان کرد جز عوض کردن شبکه بی‌سیمی که از آن استفاده می‌کنید.

اپ اندروید پس‌کوچه را دانلود کنید

دانلود
بازگشت به بالا