پس‌کوچه
All platforms
برو به محتوای اصلی

‫Lantern - اندروید

نسخه‌های دیگرِ Lantern

Brave New Software Project, Inc

فیلترشکن

تماس با پشتیبانی

لطفا با حل این چالش به ما برای جلوگیری از اسپم‌ها کمک کنید. برای این موضوع از شما عذر می‌خواهیم!

چرا برای نصب این برنامه باید اپلیکیشن پس‌کوچه را دانلود کنید؟ بیشتر بخوانید!

‫۶۰۲ نفر
۳۱۲,۱۷۳

فیلترشکن لنترن (Lantern) یا همان فیلترشکن فانوس، فیلترشکنی مخصوصِ اندروید، ویندوز، مک و لینوکس است و تمام عبور و مرور اینترنتی شما را هنگام دسترسی به یک سایت فیلترشده، رمزگذاری می‌کند. استفاده از این فیلترشکنِ متن‌باز برای کاربران ایرانی به صورت نامحدود، رایگان است و در عین حال این فیلترشکنِ کم‌حجم فقط ۵.۵ مگابایت از فضای دستگاه شما را می‌گیرد. کدبرنامه در این صفحه در دسترس است.

خصوصیات فیلترشکن لنترن (فانوس):

نسخه‌ی ویندوز، مک و لینوکس:

  • فیلترشکن لنترن (فانوس) این امکان را به شما می‌دهد که تمام ترافیکِ مرورگر خود را از سِروِر لنترن عبور دهید. به عبارتی دیگر، هر برنامه‌ای که امکان اضافه کردن پراکسی را در تنظیماتِ خود داشته باشد می‌تواند از لنترن برای انتقال ترافیک خود استفاده کند.

نسخه‌ی اندروید:

  • فیلترشکن لنترن (فانوس) با ایجادِ یک تونلِ وی‌پی‌ان رمزگذاری شده بین دستگاه شما و سِروِر وی‌پی‌ان از فعالیت‌های اینترنتی محافظت می‌کند.
  • با قابلیت تونل وی‌پی‌ان در لنترن، موقعیت مجازی شما به آدرس IP سِروِر یا کامپیوتر خروجی این فیلترشکن تغییر داده می‌شود.

راهنما

لطفا برای نصبِ برنامه، راهنمای ما را بخوانید:

راهنمای ‫Lantern - اندروید

سوال‌های متداول

لنترن محصول کیست؟(بیشتر)

فیلترشکن لنترن محصول ‌Brave New Software Project است، یک سازمان غیرانتفاعی با هدف تولید نرم‌افزارهایی که چالش‌های دشوار جهانی را حل می‌کند. آدام فیسک، مؤسس این شرکت و برنامه نویس اصلی لنترن است که قبلا مدیر برنامه‌نویسی دو شرکت اشتراک گذاری LimeWire و LittleShoot بود. زمانی که او روی طراحی ساختار اشتراک ‌گذاری فرد به فرد (peer-to-peer) کار می‌کرد متوجه شد که می‌تواند از آن برای دسترسی بدون فیلتر به اینترنت هم استفاده کند.

لنترن چطور کار می‌کند؟(بیشتر)

لنترن با هدف دسترسی سریع کاربران به اینترنت فیلترشده ساخته شد. لنترن به صورت خودکار تشخیص می‌دهد که وبسایتی فیلتر شده یا نه، سپس از طریق سرورهای خود و یا از طریق کاربرانی که در کشورهای بدون سانسور هستند، به وبسایت فیلترشده وصل می‌شود. اگر یک وبسایت فیلتر نباشد، لنترن کنار می‌رود و مرورگر کاربران در سریع‌ترین حالت ممکن به وبسایت وصل می‌شود.

خصوصیت ویژه‌ی لنترن چیست؟(بیشتر)

ویژگی اصلی لنترن این است که از روش‌های متعددی برای دور زدن فیلتر در سراسر دنیا استفاده می‌کند و اگر یکی از این روش‌ها بسته شود، از راه‌های دیگر به این هدف می‌رسد. این روش‌ها شامل راه‌های متمرکز و همچنین فرد به فرد است. یکی دیگر از خصوصیات لنترن، تلاش برای قابل استفاده بودن و استفاده از نظرات کاربران است و در هر نسخه‌ی جدید، به پیشنهادات و نگرانی‌های کاربران توجه می‌شود.

آیا می‌توانم به لنترن اعتماد کنم؟(بیشتر)

لنترن یک برنامه متن‌باز است و هر کسی می‌تواند ‌کدهای برنامه‌نویسی مرجع این فیلترشکن را ببینند و نحوه‌ی کار آن‌ها را بررسی کند و با اطلاعات بیشتر تصمیم بگیرد. سازندگان این فیلترشکن از کارشناسان دعوت می‌کنند که بر ساختار آن‌ها نظارت کنند. آدرس ایمیل تیم فنی این شرکت security@getlantern.org است.

وقتی از لنترن استفاده می‌کنم چه کسی فعالیت من را می‌بیند؟(بیشتر)

لنترن تمام عبور و مرور اینترنتی شما را هنگام دسترسی به یک سایت فیلترشده، رمزگذاری می‌کند. اما دسترسی شما به وبسایت‌های فیلترنشده را به هیچ شکل تغییر نمی‌دهد. یعنی این که اگر کسی شبکه را نظاره کند، مثلاً دولتی که سانسور می‌کند یا یک ارائه‌دهنده‌ی خدمات اینترنتی، نمی‌تواند عبور و مرور شما به وبسایت‌های فیلترشده را ببیند. کاربران لنترن که به عنوان نقاط دسترسی در شبکه فعال هستند، می‌توانند وبسایت‌هایی را که شما بازدید می‌کنید و نقاطی را که از آن وصل می‌شوید ببینند اما محتوای مطالبی را که شما در آن وبسایت می‌بینید یا می‌نویسید را نمی‌بینند چرا که این محتوا با کد HTTPS رمزنگاری می‌شود. لنترن ترافیک HTTPS را فقط به کاربرانی که به عنوان نقاط دسترسی فعال هستند می‌فرستد.

‫۶۰۲ نفر

درباره‌ی ‫Lantern - اندروید نظر بدهید

لطفا با حل این چالش به ما برای جلوگیری از اسپم‌ها کمک کنید. برای این موضوع از شما عذر می‌خواهیم!

نظرهای بیشتر

نظر درباره‌ی ‫Lantern - اندروید

‫۱.۵ ستاره

اصلا جدیدا کار نمیکنه

نسخه ۷.۷.۱ (۲۰۲۴۰۱۰۷.۱۵۳۹۵۸)


نظر درباره‌ی ‫Lantern - اندروید


نظر درباره‌ی ‫Lantern - اندروید

‫۵.۰ ستاره

buhlolzhila@gmail.com

نسخه ۷.۷.۱ (۲۰۲۴۰۱۰۷.۱۵۳۹۵۸)


نظر درباره‌ی ‫Lantern - اندروید

‫۰.۰ ستاره

اصلا بدرد نمیخوره

نسخه ۷.۷.۱ (۲۰۲۴۰۱۰۷.۱۵۳۹۵۸)


نظر درباره‌ی ‫Lantern - اندروید

‫‫۱.۰ ستاره

وصل نمیشه

نسخه ۷.۷.۱ (۲۰۲۴۰۱۰۷.۱۵۳۹۵۸)


اطلاعات بیشتر

Version

۷.۷.۱ (۲۰۲۴۰۱۰۷.۱۵۳۹۵۸)

OS

اندروید

آخرین به‌روزرسانی

۱۴۰۲/۱۰/۱۷

وبسایت سازندگان

https://getlantern.org/

اپ اندروید پس‌کوچه را دانلود کنید

دانلود
بازگشت به بالا